Računalni tehničar za strojarstvo

Računalni tehničar za strojarstvo pomoću računala i upravljačke naprave upravlja strojem i proizvodnim procesima u kojima se obrađuju tehnički materijali. Uz standardni alat, pribor za mjerenje u strojarstvu i računalo, koristi i numerički upravljane alatne strojeve služeći se pritom metodama proračuna, ručnog crtanja, crtanja pomoću računala, ručnog i automatskog programiranja. Pruža usluge izrade nacrta i tehničke dokumentacije pomoću specijaliziranih računalnih programa, izrađuje programe za numerički upravljane strojeve te vrši kontrolu proizvoda. U radu koristi standardni alat, materijal i pribor za mjerenje u strojarstvu, te računalo i numerički upravljane strojeve. Može raditi u industrijskim postrojenjima na održavanju strojeva, u tvornicama koje proizvode različite strojeve te u privatnom poduzetništvu.

• Fizika (7. i 8. razred; maximalni broj bodova =10)
  • Kemija (7. i 8. razred; maximalni broj bodova =10)
  • Tehnička kultura (7. i 8. razred; maximalni broj bodova =10)

1; 2; ili 3. osvojeno mjesto kao član skupine, u posljednja četiri razreda osnovnog obrazovanja, na državnom ili međunarodnom natjecanju u znanju iz: Hrvatskog jezika, Matematike, Stranog jezika, Fizike, Kemije, te Natjecanju mladih tehničara (po izboru škole)

Kontraindikacije/Zapreke za rad:

• Oštećena funkcija vida na blizinu. Neraspoznavanje boja. Gluhoća i teže nagluhost u govornom području. Teža oštećenja funkcije gornjih ekstremiteta. Teža oštećenja funkcije kognitivno, emocionalno i psihomotoričko funkcioniranje.

• obvezna Potvrda nadležnog školskog liječnika o nepostojanju kontraindikacija za željeno zanimanje

Objavljeno: 13.06.2014.