Europski projekt - STEPS 4 L.I.F.E.

45 učenika strukovnih škole iz sektora elektrotehnike i računalstva te strojarstva, brodogradnje i metalurgije, uz pratnju 9 nastavnika, sudjelovalo je u Europskom projektu STEPS 4 L.I.F.E. (STEPs 4 Learning Innovation for Education) - KORACI ZA ŽIVOT - INOVACIJE U OBRAZOVANJU.

Projekt se uklapa u Erasmus+ područje mobilnosti, koje je vodeći program EU za obrazovanje, osposobljavanje, mlade i sport za razdoblje od 2014. do 2020. godine.

Zahvaljujući programu Erasmus+ više od 4 milijuna Europljana imati će priliku studirati, osposobljavati se, prikupljati radno iskustvo i volontirati u inozemstvu, a u 2015. godini tu priliku su imali i učenici naše škole.

Nositelj projekta bila je Strukovna škola Gospić, a partneri na projektu bili su: Tehnička škola Karlovac i Srednja škola Otočac.

Europski partneri na ovom projektu bili su Euromind Projects, Sevilla, Španjolska i Vitalis GmbH, Njemačka.

Cilj projekta KORACI ZA ŽIVOT – INOVACIJE U OBRAZOVANJU je pružiti učenicima priliku za osobni rast i razvoj kroz upoznavanje s najsuvremenijim primjerima energetske usluge u korištenju obnovljivih izvora u tvrtkama/školama u zemljama partnera, kako u kućanstvima, industriji, i prometu.

Glavne aktivnosti:

1. program: Gradnja energetski samoodržive drvene kuće - 15 učenika elektrotehničara se je 2 tjedna osposobljavalo u Sevilli, po programu partnerske ustanove Euromind Projects, Španjolska

1. grupa: od 08.11.2015. do 21.11.2015. (SŠ Gospić = 5 učenika + 1 nastavnik, SŠ Otočac = 5 učenika + 1 nastavnik, TŠ Karlovac = 5 učenika + 1 nastavnik)

2. grupa: od 22.11.2015. do 05.12.2015. (SŠ Gospić = 5 učenika + 1 nastavnik, SŠ Otočac = 5 učenika + 1 nastavnik, TŠ Karlovac = 5 učenika + 1 nastavnik)

2. program: Gradnja električnog mini terenskog vozila - 15 učenika automehaničara/automehatroničara se je 2 tjedna osposobljavalo u Leipzigu, po programu partnerske ustanove Vitalis GmbH, Njemačka

3. grupa: od 17.01.2016. do 06.02.2016. (SŠ Gospić = 5 učenika + 1 nastavnik, SŠ Otočac = 5 učenika + 1 nastavnik, TŠ Karlovac = 5 učenika + 1 nastavnik)

Vrijednost ovog projekta je 104.919,00 EUR.

Troškovi pripreme, putovanja, smještaja, usavršavanja, osigurani su u 100% iznosu iz EU fonda, programa Erasmus+.

Fotografije iz Seville, Španjolska, pogledajte OVDJE!

07.03.2016.