Instalater grijanja i klimatizacije

Instalater grijanja i klimatizacije postavlja, kontrolira, održava i popravlja toplinske uređaje za centralno, plinsko ili električno grijanje (grijaća tijela, kotlove, crpke, metalne cijevi, sigurnosne dijelove) kao i centralne sustave klimatizacije (motori, kompresori, termostati, svjećice). Instalater grijanja montira većinom centralno, a katkada i plinsko i električno grijanje, slijedi nacrte i ostale specifikacije. Prije instaliranja sustava centralnog grijanja reže metalne cijevi, savija ih, spaja, reže prirubnice, držače, a zatim ispituje rad cjelokupnog sustava. Povremeno radi rutinske provjere i popravke.

Instalater hlađenja i klimatizacije instalira i servisira centralne sisteme klimatizacije i niz komponenata hlađenja. Nakon povezivanja opreme klimatizacije provjerava rad prijenosnika, kompresora, termostata. U radu se koristi čekićima, kliještima, rezačima metala, bušilicama, aparatima za zavarivanje i sl.

Elementi vrednovanja:

  • Prosjek ocjena svih nastavnih predmeta zaokružen na dvije decimale u posljednja četiri razreda osnovnog obrazovanja (maximalni broj bodova =20,00)
  • Hrvatski jezik (7. i 8. razred; maximalni broj bodova =10)
  • Matematika (7. i 8. razred; maximalni broj bodova =10)
  • Strani jezik (7. i 8. razred; maximalni broj bodova =10)

Ukupni maximalni broj bodova: =50,00

Dodatni bodovi:

1; 2; ili 3. osvojeno mjesto kao član skupine, u posljednja četiri razreda osnovnog obrazovanja, na državnom ili međunarodnom natjecanju u znanju iz: Hrvatskog jezika, Matematike, Stranog jezika, te Natjecanju mladih tehničara (po izboru škole)

Zdravstveni zahtjevi:

Uredan vid, dubinski (prostorni) vid, raspoznavanje boja, uredna funkcija mišićno-koštanog, dišnog i srčano-žilnog sustava, uredno kognitivno, emocionalno i psiho-motoričko funkcioniranje, stabilno stanje svijesti, uredna ravnoteža, uredan nalaz kože na šakama i podlakticama.

Posebni zahtjevi:

  • obvezna Liječnička svjedodžba Medicine rada o nepostojanju kontraindikacija za željeno zanimanje
  • Ugovor o provedbi praktične nastave roditelj (skrbnik) učenika sklapa s obrtnikom ili poduzećem do 18.07.2017.

Popis obrtničkih radionica ili poduzeća s kojima možete sklopiti Ugovor o provedbi praktične nastave, pogledajte OVDJE.

Objavljeno: 25.05.2017.