Natjecanja iz engleskog u Tehničkoj školi

23.11.2017. je u svim zemljama članicama Europske unije održano natjecanje u prevođenju u organizaciji Europske komisije pod nazivom "Juvenes Translatores". Natjecanje se održava od 2007. godine, u njemu sudjeluju 17-godišnjaci, a cilj mu je promicanje učenja jezika, prevođenja i zajedničkih aktivnosti sa školama u inozemstvu. Od prijavljenih škola slučajnim odabirom određuju se one čiji će učenici sudjelovati u natjecanju, a broj škola odabranih iz svake države članice uvijek je jednak broju zastupničkih mjesta koje država članica ima u Europskom parlamentu. Tako se među jedanaest odabranih škola iz Hrvatske i ukupno 751 škole iz cijele Europske unije ove godine po prvi put našla i naša škola koju su predstavljali učenici trećih razreda Marin Boić, Patrik Borjan, Dominik Mateša, Hrvoje Neralić i Adrian Novosel. Učenicima zahvaljujemo na entuzijazmu i trudu i s nestrpljenjem čekamo objavu pobjednika.

Fotografije o tome vidi OVDJE.

24.112017.


U našoj je školi održano još jedno medjunarodno natjecanje iz engleskog jezika. Radi se o on-line natjecanju pod nazivom Best in English, a sudjelovali su učenici završnih razreda industrijsko-obrtničkih programa.

Fotografije možeš pogledati OVDJE.

01.12.2017.