Drage učenice i dragi učenici, drage nastavnice i dragi nastavnici,

pozivamo vas da se odazovete „Oboji svijet“ natječaju u našoj školi i obilježite s nama Međunarodni dan tolerancije! „Oboji svijet“ natječaj prilika je da i ove godine (11. godinu zaredom) čujemo glas djece i mladih, potaknemo njihovu kreativnost te da svi zajedno upoznamo i produbimo svoje uvide o važnosti tolerancije. U kontekstu protekle godine koja je u znaku COVID-19 pandemije i krize te potresa u nekoliko hrvatskih regija, kao i rastućim problemima mentalnoga zdravlja, ključna su pitanja ovogodišnjeg natječaja:

Tolerancija danas: što kad se ne slažemo?

Kako jedni druge prihvaćamo i podržavamo?

Poštujemo li različito mišljenje?

Upoznajemo li i cijenimo drugačije od sebe?

Kako prihvaćamo sebe i promjene koje nam se događaju?

Pročitajte tekst natječaja gdje se nalaze sve potrebne informacije i uključite se sa svojim radovima: sami, u paru ili u grupama.

Natječaj – oboji svijet

Veselimo se vašim kreativnim radovima i školskim projektima kroz koje ćete nam predstaviti kako bojite svijet u svojoj okolini.

Lijep pozdrav,

Helena Jajčević

Skip to content