Materijali po predmetima

Termodinamika

Termodinamika

Računalstvo

DOS-a: UPORABA PROGRAMA LOGISIM

Ovaj je digitalni obrazovni sadržaj nastao u prosincu, 2018. s ciljem upoznavanja mogućnosti programa LogiSim vezanih uz analizu složenih logičkih sklopova (pretvorba između grafičkog prikaza, tablice stanja i logičkog izraza te postupak minimizacije) te oblikovanje logičkog sklopa čiji je zadatak zbrajanje dva višeznamenkasta binarna broja.

Učenici ga mogu realizirati pod vodstvom nastavnika ili samostalno (uz minimalne preinake). Za realizaciju su predviđena dva školska sata.
Zamišljeno je da učenici tijekom prvog sata, uz pomoć pripremljenih materijala, upoznaju osnovne mogućnosti programa LogiSim, a potom te mogućnosti nauče koristiti. Tijekom drugog sata upoznajući logiku rada poluzbrajača i punog zbrajača utvrdit će prethodno usvojeno. Programom LogiSim oblikovat će i testirati poluzbrajač i puni zbrajač, a potom će, kroz primjere, isprobati ispravnost unaprijed pripremljenog sklopa čiji je zadatak zbrajanje dva višeznamenkasta binarna broja.

Poveznica na DOS: UPORABA PROGRAMA LOGISIM

(video isječke do kojih vode poveznice navedene u DOS-u potrebno je preuzeti na računalo, a potom pokrenuti)

Digitalni obrazovni sadržaj je autorsko djelo, napravljeno i dostupno pod Creative Commons licencom Imenovanje Nekomercijalno Dijeli pod istim uvjetima CC BY-NC-SA 4.0

Autor: Sanda Šutalo

RAČUNALSTVO - Učimo zajedno

Stranice namijenjene učenicima srednjih strukovnih škola, ali mogu poslužiti i ostalima koji žele naučiti osnove računalstva. Ponuđeni materijali prate nastavni plan i program predmeta Računalstvo za četverogodišnje strukovne škole.

Sandra Šutalo

Autor materijala dipl. ing. Sanda Šutalo

OSNOVE PROGRAMIRANJA u jeziku C**

Ove su stranice namijenjene učenicima srednjih škola koji nastoje savladati osnovne programiranja. Ponuđeni materijali prate nastavni plan i program predmeta Računalstvo za četverogodišnje strukovne škole i to cjeline:

  • Programski jezici i načela programiranja

     

  • Osnove programiranja – C++.

Osnove programiranja

Autor materijala dipl. ing. Sanda Šutalo

ALATI I NAPRAVE

SKLOP

1. Sklop

2. Sklop

3. Sklop

POZICIJA

4. Pozicija

5. Pozicija

6. Pozicija

7. Pozicija

8. Pozicija

PRESJEK

  9. Presjek

9. Presjek 2

9. Presjek 3

Računalstvo

DOS-a: UPORABA PROGRAMA LOGISIM

Ovaj je digitalni obrazovni sadržaj nastao u prosincu, 2018. s ciljem upoznavanja mogućnosti programa LogiSim vezanih uz analizu složenih logičkih sklopova (pretvorba između grafičkog prikaza, tablice stanja i logičkog izraza te postupak minimizacije) te oblikovanje logičkog sklopa čiji je zadatak zbrajanje dva višeznamenkasta binarna broja.

Učenici ga mogu realizirati pod vodstvom nastavnika ili samostalno (uz minimalne preinake). Za realizaciju su predviđena dva školska sata.
Zamišljeno je da učenici tijekom prvog sata, uz pomoć pripremljenih materijala, upoznaju osnovne mogućnosti programa LogiSim, a potom te mogućnosti nauče koristiti. Tijekom drugog sata upoznajući logiku rada poluzbrajača i punog zbrajača utvrdit će prethodno usvojeno. Programom LogiSim oblikovat će i testirati poluzbrajač i puni zbrajač, a potom će, kroz primjere, isprobati ispravnost unaprijed pripremljenog sklopa čiji je zadatak zbrajanje dva višeznamenkasta binarna broja.

Poveznica na DOS: UPORABA PROGRAMA LOGISIM

(video isječke do kojih vode poveznice navedene u DOS-u potrebno je preuzeti na računalo, a potom pokrenuti)

Digitalni obrazovni sadržaj je autorsko djelo, napravljeno i dostupno pod Creative Commons licencom Imenovanje Nekomercijalno Dijeli pod istim uvjetima CC BY-NC-SA 4.0

Autor: Sanda Šutalo

RAČUNALSTVO - Učimo zajedno

Stranice namijenjene učenicima srednjih strukovnih škola, ali mogu poslužiti i ostalima koji žele naučiti osnove računalstva. Ponuđeni materijali prate nastavni plan i program predmeta Računalstvo za četverogodišnje strukovne škole.

Sandra Šutalo

Autor materijala dipl. ing. Sanda Šutalo

OSNOVE PROGRAMIRANJA u jeziku C**

Ove su stranice namijenjene učenicima srednjih škola koji nastoje savladati osnovne programiranja. Ponuđeni materijali prate nastavni plan i program predmeta Računalstvo za četverogodišnje strukovne škole i to cjeline:

  • Programski jezici i načela programiranja

     

  • Osnove programiranja – C++.

Osnove programiranja

Autor materijala dipl. ing. Sanda Šutalo

STROJARSKE KONSTRUKCIJE

STROJARSKE KONSTRUKCIJE

Strojarske konstrukcije

U okviru vježbi iz strojarskih konstrukcija na računalu nakon izračuna se izrađuju različite konstrukcije u AutoCAD-u i CATIA-i. 

Ovdje su prikazani neki radovi učenika kao što je konstrukcija reduktora rađena u CATIA-i sa svojim elementima i sklopom uz prikazanu simulaciju.

Učenici u radu koriste i Autodesk Inventor pa je prikazana konstrukcija reduktora u Inventoru.

Predmetni nastavnik: Anto Gagula dipl. ing.

RADOVI UČENIKA

Reduktor 1

Simulacija reduktora

 

Reduktor 2

Reduktor 2

Part1.CATPart  (Klinasta remenica)

Part2.CATPart  (Tarenica)

VJERONAUK

Vrijeme Korizme

Eto, vrijeme Korizme je počelo. Što činimo…? A da se malo preispitamo kroz ovaj “kratki” Križni put!? 

Krizniput prezentacija

Duhovna obnova za Korizmu

On-line duhovna obnova za Korizmu koju je  za  mlade  pripremio  don Damir Stojic, SDB studentski kapelan

Materijale dostavila vjeroučiteljica Katica Oršolić

Korizma je, želiš li postiti?

Naša je vjeroučiteljica Katica Oršulić, zajedno s učenicima pripremila poruku za Korizmu.

Korizma

Za prijatelja

Čestit Božić i Sretna Nova godina

Naše su vrijedne vjeroučiteljice, zajedno s pedagoginjom i učenicima pripremile Božićne jaslice i primjereno okitile školu. Pogledajte kako su u tome uspjele! Svima vama, učenicama, učenicima i djelatnicima Tehničke škole želimo čestit Božić i sretnu novu godinu!   

Skip to content