Hrvatska mreža volonterskih centara organizirala je manifestaciju“Hrvatska volontira“ kojom nastoji potaknuti što veći broj građana i organizacija iz cijele Hrvatske na volontiranje u različitim društveno korisnim aktivnostima i time promovirati vrijednost volontiranja kao građansku vrlinu i naviku srca.

„ Hrvatska volontira“ ove se godine održala od 16. do 2. lipnja 2016. a u akciju se uključila i naša škola. Tako je grupa učenika 2.a razreda s pedagoginjom  pomagala u udruzi Betlehem koja skrbi o nezbrinutim majkama i njihovim bebama. Akcija je nazvana “Očistimo Betlehemsku štalicu”  a učenici su  uređivali okoliš Kuće obitelji Sv. Josipa su smještene majke i bebe.

Vrijeme su proveli u radu i druženju a rezultat je bio lijepo uređen okoliš i ispunjena srca lijepom gestom. Iako umorni, dogovor je pao da se ponovo okupimo na sličnoj akciji.

POPIS UČENIKA 2a  , KOJI SU  VOLONTIRALI 02.06.2016.

  1. Danijel Capan
  2. Dino Cegur
  3. Aleksandar Matijević
  4. Matija Ribar
  5. Gabrijela Slanac
  6. Josip Šćulija
  7. Tin Vučić
  8. Mateo Zlatunić
Skip to content