Stručni suradnici Javne ustanove za upravljanje zaštićenim prirodnim vrijednostima Karlovačke županije u sklopu projekta “Stručno-edukativni programi Zaštićenog krajobraza Slunjčica i Zaštićenog krajobraza Klek” održali su 23. i 24. siječnja 2014. edukativne radionice na temu zaštite krša i voda u kršu za učenike drugog razreda tehničkog programa s ciljem promocije zaštićenih područja.

Nakon projekcije i upoznavanja s ovim prekrasnim krajobrazima, te kratkog predavanja o krškom reljefu održane su i radionice gdje su učenici upoznati s mjerenjima i instrumentima za ispitivanje kvalitete vode te speleološkim istraživanjima krša te opremom za speleologiju.

Po završetku učenici su popunili radne listove te tako provjerili svoje znanje o fenomenu krša.

Fotografije s predavanja pogledajte OVDJE.

Skip to content