Regionalni centar kompetentnosti Tehničke škole Karlovac i Hrvatska gospodarska komora-Županijska komora Karlovac organizirali su jednodnevni sajam strukovnog obrazovanja u sektoru elektrotehnike i računalstva te podsektoru strojarstva koji se održao u četvrtak 23. rujna 2021. ispred Gradskog kazališta „Zorin dom“ u Karlovcu.

Sajam je okupio sve važne tvrtke, škole i institucije s područja Karlovačke županije i šire koji su predstavili mogućnosti obrazovanja i zapošljavanja u navedenom sektoru i podsektoru. Mogućnosti koje nude strukovna zanimanja imali su priliku upoznati i učenici Obrtničke i tehničke škole Ogulin, Elektroindustrijske i obrtničke škole Rijeka, Strukovne škole Gospić te Srednje škole Slunj koji su organizirano posjetili sajam.

Na sajmu su izlagali:

 • DW Reusables d.o.o.
 • Obrtnička i tehnička škola Ogulin
 • Praxis – učilište za praktična znanja
 • Tehnička škola Karlovac
 • Tehničko veleučilište Zagreb
 • Hrvatski zavod za zapošljavanje, Područni ured Karlovac
 • Karlovačka županija
 • Učenički dom Karlovac
 • Hrvatska gospodarska komora – Županijska komora Karlovac
 • Hs Produkt d.o.o.
 • Kelteks d.o.o.
 • Tvornica turbina d.o.o.
 • Žitoproizvod d.d.
 • MEP d.o.o.
 • Veleučilište u Karlovcu
 • Bjelin Croatia d.o.o
 • General electric Hrvatska d.o.o.
 • Elektroindustrijska i obrtnička škola Rijeka
 • Aquaestil d.o.o.
 • Pučko otvoreno učilište Zagreb
 • Kontal d.o.o.
 • Lana – karlovačka tiskara d.d.
 • Croatia pumpe nova d.o.o.
 • IV-ER-Kontex-vatrogasne cijevi d.o.o.
 • Obrtnička komora Karlovačke županije
 • Strukovna škola Gospić

U sklopu sajma održan je Okrugli stol na temu „Priprema mladih za tržište rada – Što je potrebno mijenjati kako bi učenici po završetku školovanja i zapošljavanja na svom prvom radnom mjestu bili spremni doprinijeti promjenama i inovacijama u poslovanju tvrtki i obrta?“ Na panel raspravi koju je moderirao Silvano Gospodarić sudjelovali su:

 • Ivan Janković, ravnatelj Tehničke škole Karlovac
 • Zlatko Kuzman, predsjednik Hrvatske gospodarske komore – Županijske komore Karlovac
 • Darko Stanković, predsjednik Obrtničke komore Karlovačke županije
 • Ivana Mehle, predstojnica Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, Područnog ureda Karlovac
 • Danijel Strmota, menadžer iz tvrtke DW Reusables d.o.o.
 • Karolina Horvatinčić, voditeljica projekta „KaRijERA i JA“

Organizacija sajma sufinancirana je u okviru Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014. – 2020. iz Europskog socijalnog fonda. Organizator sajma je Tehnička škola Karlovac u suradnji s Hrvatskom gospodarskom komorom – Županijskom komorom  Karlovac.

Skip to content